• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

CelestyNOWA szansa

13.12.200714:41

CCI Beata Przysowa

„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu”, tak mawiał 40 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan i miał w tym wiele racji. Idąc za jego opinią, również w polityce lokalnej powinniśmy skupiać się na efektach, które przekraczają okres jednej, czy nawet kilku kadencji.

Coraz lepiej widzę, że Gmina Celestynów posiada ogromny potencjał rozwojowy. Jest on zawarty zarówno w zdolnościach, pracowitości i energii mieszkańców, jak i walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych.

W obliczu epoki emigracji zarobkowej i obumierania społecznego dużych obszarów kraju, Celestynów jawi się jako miejsce, które swoim klimatem i bliskością stolicy Polski tworzy znakomitą alternatywę do stałego osiedlenia się.

 

W coraz szybszym tempie rozrastają się osiedla domów jednorodzinnych, a każdy dzień przynosi nam nowych mieszkańców. Tej tendencji sprzyja wiele czynników, które szczegółowo opisuję poniżej, jak również  dobre prognozy na przyszłość.

 

Komunikacja - dobra komunikację zapewnia linia kolejowa z licznymi przystankami obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Ta linia od lat była i jest elementem przyciągającym potencjalnych mieszkańców. Ponadto rozwijają się połączenia przy udziale prywatnych linii autobusowych.

 

S17 – modernizacja drogi krajowej numer 17 i przekształcenie jej w drogę szybkiego ruchu oraz perspektywa powstania węzła komunikacyjnego w okolicach wsi Jatne, spowoduje   znaczne skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Na ten moment, jeszcze nie mamy ostatecznych decyzji co do czasu realizacji inwestycji, jednakże w obliczu współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012  wraz z Ukrainą jest ona nieunikniona. Możemy być niemal pewni, że w przeciągu następnych lat ta droga powstanie.

 

Kanalizacja – jest to taki element infrastruktury, który powoduje nie tylko, ułatwienia życia mieszkańców ale także sprawia, że środowisko naturalne jest chronione. Dlatego też, inwestycja ta jest realizowana na terenie gminy Celestynów z dużym zaangażowaniem. W obecnym momencie realizowany jest etap IX w Celestynowie oraz XI etap w Pogorzeli Warszawskiej.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego – prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planami zagospodarowania przestrzennego są  zaawansowane. Jedynym hamulcem jest tutaj brak decyzji ze strony władz centralnych co do ostatecznego przebiegu  obwodnicy „Szosy Lubelskiej”. Dodatkowo w tym roku prowadzone są prace nad planem przestrzennego zagospodarowania osiedla „Leśna” w Pogorzeli Warszawskiej, gdzie w perspektywie może powstać duże osiedle mieszkaniowe.

 

Inwestycje- w mijającym roku oprócz kontynuacji budowy sieci kanalizacyjnej, która to inwestycja jest bardzo kapitałochłonnym przedsięwzięciem, realizowane są także mniejsze jednakże również ważne inwestycje, jak rozbudowa sieci wodociągowej (w szczególności we wsi Ponurzyca), remont Przedszkola w Starej Wsi, czy też bieżące remonty dróg, ustawianie tablic informacyjnych, remonty w jednostkach oświatowych, lub całkiem małe sprawy jak ustawienie lamp w różnych częściach gminy, uzupełnienie chodnika koło pawilonów GS, remont placu zabaw itp.

 

Plany na przyszłość – dużym przedsięwzięciem, na które jest spore zapotrzebowanie społeczne, to rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Celestynowie jak też wreszcie racjonalne i ostateczne zagospodarowanie prawie 4 hektarowego centrum Celestynowa. Realizując te duże i ważne przedsięwzięcia dla samego Celestynowa, należy także pamiętać o potrzebach inwestycyjnych ościennych wsi, zarówno tych bliskich, jak też położonych w większej odległości na obrzeżach gminy.

 

Możliwości rozwoju – potencjalnie gmina Celestynów ma bardzo duże szanse rozwoju drzemiące głównie w ilości terenów z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną, bez groźby naruszenia równowagi przyrodniczej i zachowania charakteru leśnego (ponad 60% lesistości gminy przy średniej krajowej 29%). Pespektywą są tutaj obszary takiej jak 9 hektarowy grunt położony obok Pol-Hotelu, gdzie w przyszłości mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe oraz tereny położone w pobliżu wsi Regut, gdzie po zakończeniu procesu scalania gruntów zdolności rozwojowe tej wsi położonej przy drodze krajowej Nr 50 wzrosną w znaczny sposób. Zainteresowanie Gminą Celestynów wzrasta, na co wskazują rosnące ceny ziemi i liczni chętni do osiedlania się właśnie tutaj. 

 

 

                                                                                               Stefan Traczyk

                                                                                       Wójt Gminy Celestynów

 

WÓJT GMINY CELESTYNÓW

 

ogłasza

 

KONKURS NA „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”

 

§ 1

KOORDYNATOR KONKURSU: Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk

 

§ 2

CEL KONKURSU:

Wyłonienie obywatela, który urodzi się lub też zamelduje się na terenie gminy Celestynów jako kolejny 11 111 obywatel tej gminy.

 

§ 3

UCZESTNICY KONKURSU:
1/ W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które od momentu ogłoszenia konkursu urodzą się lub zameldują się na terenie gminy Celestynów (w przypadku osób nieletnich, reprezentantem jest przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny).
2/ Z udziału w konkursie są wykluczeni członkowie jury wraz z rodzinami.

§ 4

ZASADY KONKURSU:

1/ Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zostanie zameldowana jako kolejny 11 111 obywatel gminy Celestynów.

2/ Pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich jak też członkowie jury, są zobligowani do momentu rozstrzygnięcia konkursu, do zachowania tajemnicy o ilości brakujących osób do pełnej liczby 11 111 obywateli.

3/ Konkurs będzie prowadzony w dniach od 26.11.2007 r. do momentu jego rozstrzygnięcia.

4/ Miejscem pracy i obrad jury jest Urząd Gminy Celestynów.

5/ Uczestnicy konkursu mogą się meldować osobiście lub tez za pośrednictwem uprawnionych przedstawicieli.

6/ Zwycięzca konkursu musi wyrazić zgodę na piśmie, na przetwarzanie swych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu wyłaniania zwycięzcy konkursu (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych – teks jednolity Dz.U. 2005 nr 108 poz. 909).

7/ Osoby, które nie spełnią warunków podanych w § 4 pkt. 6  będą automatycznie pomijane a zwycięzcą konkursu będzie kolejna osoba, która wyrazi taką zgodę.

 

§ 5

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1/ Komisja Konkursowa (jury) powołana przez Wójta wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora.

2/ Organizator nie przewiduje jakichkolwiek możliwości odwołania się od decyzji podjętych przez Komisję Konkursową.

3/ Wyniki konkursu zostaną przedstawione po jego rozstrzygnięciu na stronach internetowych Urzędu Gminy Celestynów, GOK oraz w prasie.

 

§ 6

NAGRODA:

1/ Nagrodą będzie tytuł „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”, statuetka oraz bon na zakupy w sklepach Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Celestynowie.

2/ Wartość bonu wynosić będzie 1 111 zł (słownie: jeden tysiąc sto jedenaście złotych).

 

 

                                                                                                           /-/ Stefan Traczyk

                                                                                                     Wójt Gminy Celestynów

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Newsletter:

Przeczytaj także:

Elektrocelestynka już jest!

02.09.2014

12:53

Andrzej

A w niej m.in. relacje z Dnia Gminy Celestynów, Dnia Wojska Polskiego, o tym, czy Celestynów będzie miał nowego sołtysa, o budowie hali sportowej i Parku Innowacyjnego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Opał z wycinki

29.08.2014

10:00

Beata

W gminie zakończyła się wycinka drzew na gminnych terenach obok placu budowy hali sportowej w Celestynowie. Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk przy pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Celestynowie postanowił pozyskane drewno rozdać najbardziej potrzebującym osobom w formie opału na zbliżające się chłodniejsze dni.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kolejny gość z zagranicy w naszej gminie

29.08.2014

09:44

Beata

 Pod koniec sierpnia w Urzędzie Gminy w Celestynowie praktyki rozpoczęła obywatelka Ukrainy. Ma 21 lat na imię Krystyna, studiuje w Krakowie i pochodzi z zaprzyjaźnionej gminy Zastawne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Lekcja historii ożywionej

29.08.2014

08:27

Beata

„Rozkwitały pąki białych róż (…)” wita mnie dobiegająca z głośników znana mi melodia. Pogoda nieco jesienna - pada deszcz, ale mieszkańcy się gromadzą, każdy szuka miejsca przy barierce dla siebie. Z głośników słychać komunikaty o atrakcjach przygotowanych przez organizatora - w tym namiotu poczty polowej, pokazach broni i sprzętu wojskowego, przejażdżce autem z czasów II wojny światowej cieszącej się później naprawdę bardzo dużym powodzeniem.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Piknik Historyczno - Militarny w Celestynowie

21.08.2014

09:08

Andrzej

24 sierpnia 2014 r. na placu przy boisku Orlik w Celestynowie spotkają się miłośnicy broni i sprzętu wojskowego oraz rekonstrukcji historycznych. Na uczestników czekać będą wystawy tematyczne, przejażdzki samochodem z epoki, grochówka.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Wojska Polskiego

20.08.2014

15:28

Andrzej

Święto naszej armii obchodziliśmy na Dąbrowieckiej Górze. Na miejscu czekało wiele atrakcji ...

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Gminy Celestynów 2014‘

20.08.2014

14:50

Andrzej

Tradycji stało się zadość. 16 sierpnia mieszkańcy gminy Celestynów mieli swój dzień. Dzień Gminy Celestynów!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Warto mieć Kartę Dużej Rodziny!

18.08.2014

12:54

Andrzej

Gorąco zachęcamy wszystkie uprawnione rodziny wielodzietne do składania wniosków w urzędzie Gminy Celestynów o przyznanie Karty Dużej Rodziny!

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na Powiatowy Piknik i Jarmark Ludowy w Kątach

14.08.2014

13:25

Andrzej

W programie m. in. Andrzej Rosiewicz, Urszula, Skalars i wielu innych

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Gminy Celestynów

13.08.2014

15:08

Andrzej

Zapraszamy na Dzień Gminy Celestynów, podczas którego dla dzieci wystąpią Kosmokwaki, a dla tych trochę starszych m.in. Red Lips, Liber &Natalia Szroeder. Zaczynamy 16.08.2014 r. o 16.00!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uwaga! Stypendia!

13.08.2014

15:01

Andrzej

Uczniowie zamieszkujący na terenie Gminy Celestynów będący w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej mogą się ubiegać o stypendium szkolne przyznawane przez Wójta Gminy Celestynów. Wnioski należy składać do 15 września 2014 roku w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Celestynów przy ul. Reguckiej 3.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyprawka szkolna 2014

13.08.2014

14:38

Andrzej

Wakacje powoli dobiegają końca i czas pomyśleć o podręcznikach na najbliższy rok szkolny. Mamy ważną informację, szczególnie dla rodziców uczniów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o możliwości uzyskania wsparcia finansowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Wojska Polskiego

13.08.2014

13:56

Andrzej

W 94. rocznicę rozgromienia armii bolszewickiej i Dzień Wojska Polskiego zapraszamy na Dąbrowiecką Górę koło Dąbrówki. W programie m. in. zwiedzanie schronu Regelbau 120a, pokazy rekonstruktorów wydarzeń i sprzętu wojskowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Studnie i kanalizacja

13.08.2014

09:55

Andrzej

Kolejne domy w Celestynowie zostają przyłączone do sieci kanalizacyjnej.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Plac zabaw w Ponurzycy

11.08.2014

10:53

Beata

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej (CEAS) z siedzibą w Ponurzycy wraz z zaangażowanymi ponurzyckimi mamami w lutym bieżącego roku wystartowała w ogólnopolskim konkursie Fundacji AVIVA: „To dla mnie ważne”. Przez ponad miesiąc walczyliśmy o głosy wśród internautów na naszą lokalną inicjatywę: „Ponurzyca na wesoło”, zbudowania we wsi placu zabaw. Udało się! Fundacja AVIVA, nagrodziła nas grantem specjalnym w wysokości 15 000 zł.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Z ekologią do uczniów

02.09.2014

14:59

Beata

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje XII edycję konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Żyję ekologicznie na co dzień” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego oraz VI edycję konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Żyję ekologicznie – czyli dobre nawyki przedszkolaka” dla przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Poczuj bluesa

02.09.2014

14:51

Andrzej

Otwockie Towarzystwo Bluesa i ballady zaprasza na Blues Bazar 2014.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Warsztaty fotograficzne i filmowe

02.09.2014

14:40

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia obejmujące zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, prace studyjną i plenerową oraz wystawy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wybieramy nowego sołtysa

01.09.2014

14:33

Andrzej

W związku ze stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu sołtysa sołectwa Celestynów 3 września zostaną przeprowadzone wybory nowego sołtysa. Wtedy też zgłaszać będzie można kandydatów na nowego sołtysa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Rozkład jazdy autobusów w roku szkolnym 2014/2015

29.08.2014

10:36

Beata

 

Poniżej informacja dla Państwa dotycząca rozkładu jazdy autobusów dowożących dzieci do szkół w roku szkolnym 2014/2015. Godzina przyjazdu autobusu po uczniów do szkoły w dniu 1 września 2014 r. będzie zgoda z rozkładem jazdy, natomiast odjazd nastąpi o godzinie 12:00 we wszystkich kierunkach.

Zakład Obsługi Szkół w Celestynowie

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Nieruchomości w dzierżawę

29.08.2014

09:04

Beata

Wójt Gminy Celestynów informuje, iż w siedzibie Urzędu Gminy w Celestynowie, przy ul. Reguckiej 3, został podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nr 5/2014 dotyczący nieruchomości gruntowych położonych w Starej Wsi, stanowiących własność Gminy Celestynów, przeznaczonych do oddania w dzierżawę na czas określony.

Zebrania sołeckie

27.08.2014

13:44

Andrzej

Na zebranie mieszkańców zaprasza sołtys i rada sołecka.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

UWAGA!!!

26.08.2014

14:24

Andrzej

Od 29 sierpnia 2014 r. do 31 października 2014 r. odcinki dróg powiatowych Nr 2713W i 2722W w Starej Wsi będą zamknięte dla ruchu z wyjątkiem dojazdu do posesj w związku z budową tam ronda.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Propozycje Gminnego Ośrodka Kultury

26.08.2014

08:57

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie serdecznie zaprasza do korzystania z bogatej oferty kulturalno-sportowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przygotowane propozycje pomogą rozwinąć zainteresowania sportowe, pobudza wyobraźnię i kreatywność, bawić i uczyć zarówno tych młodszych  jak nieco starszych. Poniżej przedstawiamy harmonogram poszczególnych zajęć oferowanych przez GOK.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na Owocobranie u sąsiadów

22.08.2014

17:39

Andrzej

W Sobieniach - Jeziorach w niedzielę 31 sierpnia odbędzie się Owocobranie. Nasi sąsiedzi zapraszają.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kursy doszkalające

20.08.2014

19:54

Beata

Wychodząc naprzeciw aktualnym wymaganiom rynku pracy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku,  pragnie zaoferować mieszkańcom powiatu otwockiego i okolic możliwość uczestnictwa w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, realizowanych przez Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bezpłatne szkolenia dla osób niepełnosprawnych

14.08.2014

14:30

Andrzej

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością w wieku 18-64 lata na bezpłatne szkolenia komputerowe Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL Start (80h) i ECDL Core (120h) w ramach projektu „e-kompetentni” realizowanego w okresie 1.VIII.2014 r. - 30.VI.2015 r.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ochrona dla obszaru Natura 2000 Bagno Całowanie

14.08.2014

12:56

Beata

Na spotkanie dotyczące dostosowania zapisów w zarządzeniach o planach zadań ochrony dla obszaru Natura 2000 Bagno Całowanie oraz Ostoja Bagno Całowanie zainteresowanych mieszkańców Celestynowa zapraszamy 21 sierpnia 2014 r. do siedziby Urzędu Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na film

13.08.2014

15:58

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie zaprasza do kina plenerowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs Fotograficzny „Senior w obiektywie i za obiektywem”

13.08.2014

15:29

Andrzej

W imieniu organizatora - Fundacji Dworek Skórzewski uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym „Senior w obiektywie i za obiektywem”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Prądu ma nie być

13.08.2014

13:54

Beata

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki informuje o przerwach w dostawie prądu.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Informacja dotycząca uboju

13.08.2014

13:14

Andrzej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Otwocku informuje, że ubój z konieczności w gospodarstwie jest możliwy tylko w przypadku zwierzęcia, które uległo wypadkowi w stopniu uniemożliwiającym jego transport do rzeźni.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie

08.08.2014

09:16

Andrzej

Już niedługo w Kołbieli Festiwal rękodzieła. W programie m. in. wystawy sztuki ludowej, muzyka folkowa i warsztaty rękodzieła. Zapraszamy!

 

 

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uwaga organizacje - konsultacje!

08.08.2014

08:20

Beata

Gmina Celestynów rozpoczęła prace nad powołaniem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, która uczestniczyła będzie m.in. w budowie współpracy organizacji pozarządowych z samorządem. Pierwszym etapem jej powołania jest określenie trybu powoływania członków rady i trybu działania.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyłączenia prądu

06.08.2014

12:09

Beata

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki informuje o przerwach w dostawie prądu.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt

/161-52d933207e5cb.html