• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

CelestyNOWA szansa

13.12.200714:41

CCI Beata Przysowa

„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu”, tak mawiał 40 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan i miał w tym wiele racji. Idąc za jego opinią, również w polityce lokalnej powinniśmy skupiać się na efektach, które przekraczają okres jednej, czy nawet kilku kadencji.

Coraz lepiej widzę, że Gmina Celestynów posiada ogromny potencjał rozwojowy. Jest on zawarty zarówno w zdolnościach, pracowitości i energii mieszkańców, jak i walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych.

W obliczu epoki emigracji zarobkowej i obumierania społecznego dużych obszarów kraju, Celestynów jawi się jako miejsce, które swoim klimatem i bliskością stolicy Polski tworzy znakomitą alternatywę do stałego osiedlenia się.

 

W coraz szybszym tempie rozrastają się osiedla domów jednorodzinnych, a każdy dzień przynosi nam nowych mieszkańców. Tej tendencji sprzyja wiele czynników, które szczegółowo opisuję poniżej, jak również  dobre prognozy na przyszłość.

 

Komunikacja - dobra komunikację zapewnia linia kolejowa z licznymi przystankami obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Ta linia od lat była i jest elementem przyciągającym potencjalnych mieszkańców. Ponadto rozwijają się połączenia przy udziale prywatnych linii autobusowych.

 

S17 – modernizacja drogi krajowej numer 17 i przekształcenie jej w drogę szybkiego ruchu oraz perspektywa powstania węzła komunikacyjnego w okolicach wsi Jatne, spowoduje   znaczne skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Na ten moment, jeszcze nie mamy ostatecznych decyzji co do czasu realizacji inwestycji, jednakże w obliczu współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012  wraz z Ukrainą jest ona nieunikniona. Możemy być niemal pewni, że w przeciągu następnych lat ta droga powstanie.

 

Kanalizacja – jest to taki element infrastruktury, który powoduje nie tylko, ułatwienia życia mieszkańców ale także sprawia, że środowisko naturalne jest chronione. Dlatego też, inwestycja ta jest realizowana na terenie gminy Celestynów z dużym zaangażowaniem. W obecnym momencie realizowany jest etap IX w Celestynowie oraz XI etap w Pogorzeli Warszawskiej.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego – prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planami zagospodarowania przestrzennego są  zaawansowane. Jedynym hamulcem jest tutaj brak decyzji ze strony władz centralnych co do ostatecznego przebiegu  obwodnicy „Szosy Lubelskiej”. Dodatkowo w tym roku prowadzone są prace nad planem przestrzennego zagospodarowania osiedla „Leśna” w Pogorzeli Warszawskiej, gdzie w perspektywie może powstać duże osiedle mieszkaniowe.

 

Inwestycje- w mijającym roku oprócz kontynuacji budowy sieci kanalizacyjnej, która to inwestycja jest bardzo kapitałochłonnym przedsięwzięciem, realizowane są także mniejsze jednakże również ważne inwestycje, jak rozbudowa sieci wodociągowej (w szczególności we wsi Ponurzyca), remont Przedszkola w Starej Wsi, czy też bieżące remonty dróg, ustawianie tablic informacyjnych, remonty w jednostkach oświatowych, lub całkiem małe sprawy jak ustawienie lamp w różnych częściach gminy, uzupełnienie chodnika koło pawilonów GS, remont placu zabaw itp.

 

Plany na przyszłość – dużym przedsięwzięciem, na które jest spore zapotrzebowanie społeczne, to rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Celestynowie jak też wreszcie racjonalne i ostateczne zagospodarowanie prawie 4 hektarowego centrum Celestynowa. Realizując te duże i ważne przedsięwzięcia dla samego Celestynowa, należy także pamiętać o potrzebach inwestycyjnych ościennych wsi, zarówno tych bliskich, jak też położonych w większej odległości na obrzeżach gminy.

 

Możliwości rozwoju – potencjalnie gmina Celestynów ma bardzo duże szanse rozwoju drzemiące głównie w ilości terenów z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną, bez groźby naruszenia równowagi przyrodniczej i zachowania charakteru leśnego (ponad 60% lesistości gminy przy średniej krajowej 29%). Pespektywą są tutaj obszary takiej jak 9 hektarowy grunt położony obok Pol-Hotelu, gdzie w przyszłości mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe oraz tereny położone w pobliżu wsi Regut, gdzie po zakończeniu procesu scalania gruntów zdolności rozwojowe tej wsi położonej przy drodze krajowej Nr 50 wzrosną w znaczny sposób. Zainteresowanie Gminą Celestynów wzrasta, na co wskazują rosnące ceny ziemi i liczni chętni do osiedlania się właśnie tutaj. 

 

 

                                                                                               Stefan Traczyk

                                                                                       Wójt Gminy Celestynów

 

WÓJT GMINY CELESTYNÓW

 

ogłasza

 

KONKURS NA „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”

 

§ 1

KOORDYNATOR KONKURSU: Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk

 

§ 2

CEL KONKURSU:

Wyłonienie obywatela, który urodzi się lub też zamelduje się na terenie gminy Celestynów jako kolejny 11 111 obywatel tej gminy.

 

§ 3

UCZESTNICY KONKURSU:
1/ W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które od momentu ogłoszenia konkursu urodzą się lub zameldują się na terenie gminy Celestynów (w przypadku osób nieletnich, reprezentantem jest przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny).
2/ Z udziału w konkursie są wykluczeni członkowie jury wraz z rodzinami.

§ 4

ZASADY KONKURSU:

1/ Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zostanie zameldowana jako kolejny 11 111 obywatel gminy Celestynów.

2/ Pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich jak też członkowie jury, są zobligowani do momentu rozstrzygnięcia konkursu, do zachowania tajemnicy o ilości brakujących osób do pełnej liczby 11 111 obywateli.

3/ Konkurs będzie prowadzony w dniach od 26.11.2007 r. do momentu jego rozstrzygnięcia.

4/ Miejscem pracy i obrad jury jest Urząd Gminy Celestynów.

5/ Uczestnicy konkursu mogą się meldować osobiście lub tez za pośrednictwem uprawnionych przedstawicieli.

6/ Zwycięzca konkursu musi wyrazić zgodę na piśmie, na przetwarzanie swych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu wyłaniania zwycięzcy konkursu (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych – teks jednolity Dz.U. 2005 nr 108 poz. 909).

7/ Osoby, które nie spełnią warunków podanych w § 4 pkt. 6  będą automatycznie pomijane a zwycięzcą konkursu będzie kolejna osoba, która wyrazi taką zgodę.

 

§ 5

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1/ Komisja Konkursowa (jury) powołana przez Wójta wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora.

2/ Organizator nie przewiduje jakichkolwiek możliwości odwołania się od decyzji podjętych przez Komisję Konkursową.

3/ Wyniki konkursu zostaną przedstawione po jego rozstrzygnięciu na stronach internetowych Urzędu Gminy Celestynów, GOK oraz w prasie.

 

§ 6

NAGRODA:

1/ Nagrodą będzie tytuł „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”, statuetka oraz bon na zakupy w sklepach Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Celestynowie.

2/ Wartość bonu wynosić będzie 1 111 zł (słownie: jeden tysiąc sto jedenaście złotych).

 

 

                                                                                                           /-/ Stefan Traczyk

                                                                                                     Wójt Gminy Celestynów

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Newsletter:

Przeczytaj także:

100 urodziny Profesora Hilarego Koprowskiego

05.12.2016

11:03

Andrzej

 

W 1916 roku, 5 grudnia urodził się znany i ceniony na całym świecie mikrobiolog

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Oczarowani światem

28.11.2016

10:54

Andrzej

Tak czuli się studenci Koła Seniorów, za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury w Celestynowie w sobotę 26 listopada tuż przed Andrzejkami i Adwentem. W nastrój ten wprowadziły ich piosenki Anny German i Ordonki zaśpiewane przez Lucynę Ordon-Klimczak, której akompaniował Grzegorz Klimczak.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Fatum Edwarda Reymonta Kręgielewskiego

25.11.2016

14:07

Andrzej

W ostatnią środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Celestynowie odbyło się spotkanie autorskie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Sztafeta pokoleń

25.11.2016

10:02

Andrzej

Z inicjatywy Fundacji „Nauka-Sport-Rekreacja” i Dyrekcji Zespołu Szkół w Celestynowie odbyło się w Zespole Szkół 23 listopada uroczyste otwarcie Izby Pamięci Szkolnictwa w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie

21.11.2016

15:55

Andrzej

Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy Celestynów, która odbędzie się w dniu 29 listopada 2016 roku (wtorek) o godzinie 16:30 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Celestynka

17.11.2016

09:09

Andrzej

Aktualny numer „Celestynki” obejmuje okres października i połowy listopada, co sprawiło, że zawiera wiele bieżących, a istotnych dla mieszkańców gminy informacji, wydarzeń kulturalnych i rocznicowych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Pół wieku razem

17.11.2016

08:31

Andrzej

13 małżeńskich par z terenu gminy Celestynów, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat, zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medalem „Za Długoletnie Pożycie”. Dekoracji par w jego imieniu dokonał 15 listopada wójt gminy Witold Kwiatkowski wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożeną Skolimowską.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Patriotycznie w przedszkolu

14.11.2016

13:06

Andrzej

W Przedszkolu Samorządowym w Celestynowie w przeddzień 98. rocznicy uzyskania niepodległości odbył się Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Już na korytarzu można było usłyszeć „Jak szło wojsko raz ulicą”, „Rozkwitają pąki białych róż” i inne patriotyczne piosenki.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Nasza Niepodległa

14.11.2016

10:45

Andrzej

W oficjalnych obchodach 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Celestynów uczestniczyli w kościele parafialnym w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Większa biblioteka

10.11.2016

14:48

Andrzej

Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie została powiększona i odnowiona. Wymieniono też regały i przybyło książek.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Uwaga czad!

02.12.2016

12:04

Andrzej

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenie

30.11.2016

11:16

Andrzej

Wójt Gminy Celestynów informuje, iż w siedzibie Urzędu Gminy w Celestynowie, przy ul. Reguckiej 3, został podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nr 7/2016 dotyczący nieruchomości gruntowej, położonej w miejscowości Celestynów, wchodzącej w skład zasobu Gminy Celestynów, przeznaczonej do oddania w dzierżawę na czas określony.

MIKOŁAJKI Z CELESTYNIAKAMI !!!

28.11.2016

15:27

Andrzej

Przyjedź do Schroniska w Celestynowie 3 GRUDNIA 2016 (sobota) w godzinach 10:00 - 14:00 i obdaruj psiaki prezentami! To niepowtarzalna świąteczna okazja do SPACERU I ADOPCJI !

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Informacja

25.11.2016

11:01

Andrzej

Na prośbę jednej z mieszkanek Gminy Celestynów zamieszczamy prośbę o rozpowszechnienie wśród swoich znajomych mieszkających w Otwocku informacji o głosowaniu, w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Otwockiego, na remont drogi dojazdowej do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Literackiej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bajkowa niedziela

25.11.2016

08:32

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Spotkanie Klubu Dojrzałego Człowieka

18.11.2016

15:07

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie zaprasza SENIORÓW i sympatyków gminy Celestynów na Spotkanie Klubu Dojrzałego Człowieka.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Nabór na koordynatora Mistrzostw Powiatu Otwockiego

18.11.2016

10:51

Andrzej

Starosta Powiatu Otwockiego ogłasza nabór na koordynatora Mistrzostw Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w 2017 roku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenie

17.11.2016

15:18

Andrzej

LGD Natura i Kultura ogłasza nabór wniosków.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Koncert Zespołu Turliki z Zakopanego

17.11.2016

11:45

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie organizuje wyjazd autokarowy do Matecznika Mazowsze w Otrębusach na koncert Zespołu Turliki z Zakopanego „Z kolędą przez świat”.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Apel

17.11.2016

10:46

Andrzej

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców trzody chlewnej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenie

16.11.2016

15:15

Andrzej

Wójt Gminy Celestynów podaje do publicznej wiadomości wykaz numer 7/2016 nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę na czas oznaczony. Wykaz podlega wywieszeniu do dnia 13.12.2016 r.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konsultacje programu

09.11.2016

11:25

Andrzej

Konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Celestynów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017".

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kampania społeczna

08.11.2016

14:58

Andrzej

„Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt