• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

CelestyNOWA szansa

13.12.200714:41

CCI Beata Przysowa

„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu”, tak mawiał 40 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan i miał w tym wiele racji. Idąc za jego opinią, również w polityce lokalnej powinniśmy skupiać się na efektach, które przekraczają okres jednej, czy nawet kilku kadencji.

Coraz lepiej widzę, że Gmina Celestynów posiada ogromny potencjał rozwojowy. Jest on zawarty zarówno w zdolnościach, pracowitości i energii mieszkańców, jak i walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych.

W obliczu epoki emigracji zarobkowej i obumierania społecznego dużych obszarów kraju, Celestynów jawi się jako miejsce, które swoim klimatem i bliskością stolicy Polski tworzy znakomitą alternatywę do stałego osiedlenia się.

 

W coraz szybszym tempie rozrastają się osiedla domów jednorodzinnych, a każdy dzień przynosi nam nowych mieszkańców. Tej tendencji sprzyja wiele czynników, które szczegółowo opisuję poniżej, jak również  dobre prognozy na przyszłość.

 

Komunikacja - dobra komunikację zapewnia linia kolejowa z licznymi przystankami obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Ta linia od lat była i jest elementem przyciągającym potencjalnych mieszkańców. Ponadto rozwijają się połączenia przy udziale prywatnych linii autobusowych.

 

S17 – modernizacja drogi krajowej numer 17 i przekształcenie jej w drogę szybkiego ruchu oraz perspektywa powstania węzła komunikacyjnego w okolicach wsi Jatne, spowoduje   znaczne skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Na ten moment, jeszcze nie mamy ostatecznych decyzji co do czasu realizacji inwestycji, jednakże w obliczu współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012  wraz z Ukrainą jest ona nieunikniona. Możemy być niemal pewni, że w przeciągu następnych lat ta droga powstanie.

 

Kanalizacja – jest to taki element infrastruktury, który powoduje nie tylko, ułatwienia życia mieszkańców ale także sprawia, że środowisko naturalne jest chronione. Dlatego też, inwestycja ta jest realizowana na terenie gminy Celestynów z dużym zaangażowaniem. W obecnym momencie realizowany jest etap IX w Celestynowie oraz XI etap w Pogorzeli Warszawskiej.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego – prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planami zagospodarowania przestrzennego są  zaawansowane. Jedynym hamulcem jest tutaj brak decyzji ze strony władz centralnych co do ostatecznego przebiegu  obwodnicy „Szosy Lubelskiej”. Dodatkowo w tym roku prowadzone są prace nad planem przestrzennego zagospodarowania osiedla „Leśna” w Pogorzeli Warszawskiej, gdzie w perspektywie może powstać duże osiedle mieszkaniowe.

 

Inwestycje- w mijającym roku oprócz kontynuacji budowy sieci kanalizacyjnej, która to inwestycja jest bardzo kapitałochłonnym przedsięwzięciem, realizowane są także mniejsze jednakże również ważne inwestycje, jak rozbudowa sieci wodociągowej (w szczególności we wsi Ponurzyca), remont Przedszkola w Starej Wsi, czy też bieżące remonty dróg, ustawianie tablic informacyjnych, remonty w jednostkach oświatowych, lub całkiem małe sprawy jak ustawienie lamp w różnych częściach gminy, uzupełnienie chodnika koło pawilonów GS, remont placu zabaw itp.

 

Plany na przyszłość – dużym przedsięwzięciem, na które jest spore zapotrzebowanie społeczne, to rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Celestynowie jak też wreszcie racjonalne i ostateczne zagospodarowanie prawie 4 hektarowego centrum Celestynowa. Realizując te duże i ważne przedsięwzięcia dla samego Celestynowa, należy także pamiętać o potrzebach inwestycyjnych ościennych wsi, zarówno tych bliskich, jak też położonych w większej odległości na obrzeżach gminy.

 

Możliwości rozwoju – potencjalnie gmina Celestynów ma bardzo duże szanse rozwoju drzemiące głównie w ilości terenów z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną, bez groźby naruszenia równowagi przyrodniczej i zachowania charakteru leśnego (ponad 60% lesistości gminy przy średniej krajowej 29%). Pespektywą są tutaj obszary takiej jak 9 hektarowy grunt położony obok Pol-Hotelu, gdzie w przyszłości mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe oraz tereny położone w pobliżu wsi Regut, gdzie po zakończeniu procesu scalania gruntów zdolności rozwojowe tej wsi położonej przy drodze krajowej Nr 50 wzrosną w znaczny sposób. Zainteresowanie Gminą Celestynów wzrasta, na co wskazują rosnące ceny ziemi i liczni chętni do osiedlania się właśnie tutaj. 

 

 

                                                                                               Stefan Traczyk

                                                                                       Wójt Gminy Celestynów

 

WÓJT GMINY CELESTYNÓW

 

ogłasza

 

KONKURS NA „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”

 

§ 1

KOORDYNATOR KONKURSU: Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk

 

§ 2

CEL KONKURSU:

Wyłonienie obywatela, który urodzi się lub też zamelduje się na terenie gminy Celestynów jako kolejny 11 111 obywatel tej gminy.

 

§ 3

UCZESTNICY KONKURSU:
1/ W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które od momentu ogłoszenia konkursu urodzą się lub zameldują się na terenie gminy Celestynów (w przypadku osób nieletnich, reprezentantem jest przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny).
2/ Z udziału w konkursie są wykluczeni członkowie jury wraz z rodzinami.

§ 4

ZASADY KONKURSU:

1/ Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zostanie zameldowana jako kolejny 11 111 obywatel gminy Celestynów.

2/ Pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich jak też członkowie jury, są zobligowani do momentu rozstrzygnięcia konkursu, do zachowania tajemnicy o ilości brakujących osób do pełnej liczby 11 111 obywateli.

3/ Konkurs będzie prowadzony w dniach od 26.11.2007 r. do momentu jego rozstrzygnięcia.

4/ Miejscem pracy i obrad jury jest Urząd Gminy Celestynów.

5/ Uczestnicy konkursu mogą się meldować osobiście lub tez za pośrednictwem uprawnionych przedstawicieli.

6/ Zwycięzca konkursu musi wyrazić zgodę na piśmie, na przetwarzanie swych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu wyłaniania zwycięzcy konkursu (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych – teks jednolity Dz.U. 2005 nr 108 poz. 909).

7/ Osoby, które nie spełnią warunków podanych w § 4 pkt. 6  będą automatycznie pomijane a zwycięzcą konkursu będzie kolejna osoba, która wyrazi taką zgodę.

 

§ 5

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1/ Komisja Konkursowa (jury) powołana przez Wójta wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora.

2/ Organizator nie przewiduje jakichkolwiek możliwości odwołania się od decyzji podjętych przez Komisję Konkursową.

3/ Wyniki konkursu zostaną przedstawione po jego rozstrzygnięciu na stronach internetowych Urzędu Gminy Celestynów, GOK oraz w prasie.

 

§ 6

NAGRODA:

1/ Nagrodą będzie tytuł „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”, statuetka oraz bon na zakupy w sklepach Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Celestynowie.

2/ Wartość bonu wynosić będzie 1 111 zł (słownie: jeden tysiąc sto jedenaście złotych).

 

 

                                                                                                           /-/ Stefan Traczyk

                                                                                                     Wójt Gminy Celestynów

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Newsletter:

Przeczytaj także:

Dzień pełen wrażeń

03.07.2015

13:15

Beata

Kapela Praska, Kądziołeczka, Wiejskie Klimaty, a najpóźniej zespół Dimer będą czekały na widzów 5 lipca 2015 w Starej Wsi. Na piknik rodzinny zaprasza sołectwo Stara Wieś oraz Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Remonty dróg gminnych rozpoczęte

02.07.2015

15:36

Beata

Dokumentacja przetargowa na remonty dróg gminnych była przygotowywana przez kilka tygodni. Przetarg był podzielony na ponad 20 części, gdzie wskazano do remontu drogi niemal z całej gminy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uchwalono nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych

25.06.2015

18:57

Beata

Dnia 30 czerwca kończy się okres dwuletniej umowy na odbiór odpadów z terenu gminy Celestynów. W związku z powyższym 25 czerwca br. na sesji nadzwyczajnej, Rada Gminy uchwaliła nowe stawki opłat.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OŚWIETLENIE UL. WILLOWEJ

19.06.2015

11:31

Beata

W czerwcu 2015 zakończono kolejną inwestycję gminną - rozbudowę linii oświetlenia ulicznego na ul. Willowej w Dąbrówce. Ulica Willowa jest jedną z nowszych ulic wsi Dąbrówka, która sukcesywnie zabudowuje się domami jednorodzinnymi. Brakowało tu jednak oświetlenia ulicznego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„Seniorzy z inicjatywą”

19.06.2015

11:10

Beata

W ramach porozumienia z Mazowiecką Federacją na rzecz Ekonomii Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie w czerwcu br. rozpoczął realizację Projektu „Seniorzy z inicjatywą” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Było dużo o bezpieczeństwie

18.06.2015

15:49

Beata

W dniu 17 czerwca br. odbyło się przedostanie przed wakacjami spotkanie dla członków Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów. W ramach współpracy z Posterunkiem Policji w Celestynowie wykład na temat bezpieczeństwa poprowadził kierownik asp. sztab. Paweł Lechnik oraz dzielnicowy sierż. szt. Grzegorza Kwas.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kolejne spotkanie przed nami

16.06.2015

15:06

Beata

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie zaprasza na spotkanie w ramach Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów.  17.06.2015 r. (środa) godz. 11.00 wykład na temat bezpieczeństwa prowadził będzie Kierownik Posterunku Policji w Celestynowie. Wstęp wolny.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Teatralny maj i czerwiec

16.06.2015

14:18

Beata

Na przełomie maja i czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie umożliwił ponad 100 osobom obejrzenie wspaniałych spektakli teatralnych w warszawskich teatrach Capitol i Roma.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Jeszcze przez trzy dni!

16.06.2015

14:17

Beata

Do 19 czerwca mogą jeszcze Państwo oddać swój głos na Szkołę Podstawową w Regucie i pomóc jej zdobyć boisko!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Informujemy

16.06.2015

14:02

Beata

Od 12 czerwca 2015 r. obowiązują ograniczenia zużycia wody na terenie Gminy Celestynów w związku z trwającym okresem wysokich temperatur, co prowadzi do ponadnormatywnego poboru wody z sieci wodociągowej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Co w wakacje?

15.06.2015

13:49

Beata

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie zaprasza dzieci od 6 roku życia na mini kurs młodego: artysty, sportowca oraz podróżnika. Zajęcia dostępne od 1 lipca.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

III Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie

15.06.2015

13:30

Beata

Kolejny raz uczniowie gimnazjów z terenu powiatu otwockiego udowodnili, że zagadnienia dotyczące samorządu terytorialnego nie są im obce. Wszystko to działo się podczas finału III Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie, który odbył się 11 czerwca w PMDK w Otwocku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Szanowni Mieszkańcy!

12.06.2015

15:10

Beata

Urząd Gminy w Celestynowie wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców informuje, iż istnieje możliwość oddania odpadów do PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) w sobotę w godz. 15.00-17.00.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

W Ponurzycy rodzinami grać w siatkówkę zamierzamy!

12.06.2015

15:07

Andrzej

Góry Ponurzyckie wznoszą się do 140 m n.p.m., co przy sprzyjającej pogodzie zapewnia wspaniałe widoki na Górę Kalwarię i Czersk. Widać też nieraz podobno Pałac Kultury i Nauki. Prócz tego widać też w Ponurzycy przejawy energii jej mieszkańców.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„EKO na TAK”

10.06.2015

09:33

Andrzej

Fundacja „TAK – Twórczy, Aktywni, Kochający” zwraca się do mieszkańców Gminy Celestynów, przyjaciół i sympatyków fundacji o zagłosowanie na inicjatywę „Jestem EKO na TAK” w związku z udziałem w konkursie grantowym organizowanym przez Fundację Aviva – „To dla mnie ważne”.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Będzie gorąco ...

03.07.2015

14:33

Beata

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego informuje o nadchodzących upałach.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie do udziału w projekcie

01.07.2015

14:41

Beata

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Celestynowie, ul. Regucka 3 ogłasza , że wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wiązownie realizuje projekt adresowany do rodzin posiadających niepełnosprawne dzieci.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wykaz nieruchomości

22.06.2015

15:55

Beata

 

Wójt Gminy Celestynów informuje, iż w siedzibie Urzędu Gminy w Celestynowie, przy ul. Reguckiej 3, został podany do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nr 5/2015 dotyczący nieruchomości gruntowych położonych w miejscowości Stara Wieś stanowiących własność Gminy Celestynów, przeznaczonych do oddania w dzierżawę na czas określony.

Zobaczymy to

19.06.2015

13:05

Beata

W lipcu będziemy mogli zobaczyć na terenie gminy Celestynów inscenizację  bitwy wrześniowej 1939 r.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dąbrówka zaprasza

19.06.2015

12:39

Beata

12 lipca 2015 r. w Dąbrówce odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego najmłodsi będą mogli m.in.  zobaczyć spektakl teatralny "Calineczka", wysłuchać "Wiejskich Klimatów".

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs ofert

19.06.2015

10:34

Beata

Wójt Gminy Celestynów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizacje w 2015 roku profilaktycznego programu polityki zdrowotnej pod nazwą: "Gminny Program Profilaktyki Chorób Układu Oddechowego na 2015 rok".

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Spływ kajakowy po Świdrze

18.06.2015

15:54

Beata

Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura serdecznie zaprasza na bezpłatny spływ kajakowy po rzece Świder. Liczba miejsc jest ograniczona.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

III Forum Gospodarcze Powiatu Otwockiego już wkrótce

18.06.2015

14:06

Beata

W dniu 4 września 2015 roku w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbędzie się III Forum Gospodarcze Powiatu Otwockiego. Organizatorami III Forum Gospodarczego są Starostwo Powiatowe w Otwocku, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku w ramach wspólnych działań w Klubie Nowej Gospodarki Powiatu Otwockiego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KM i ZTM wzajemnie honorują bilety

18.06.2015

09:42

Beata

W związku z budową tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu oraz wymianą toru na odcinku Warszawa Wawer - Warszawa Falenica Koleje Mazowieckie i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informują o wzajemnym honorowaniu biletów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Mistrzostwo klasy B!

17.06.2015

10:23

Beata

CKKS Sokół zaprasza na zakonczenie sezonu.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Umysł i ciało w akcji - otwórz okno!

10.06.2015

09:08

Andrzej

Ruszyła rekrutacja do projektów dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym bez niepełnosprawności ruchowej. Projekty będą realizowane w latach 2015 – 2017 przez Fundację ‘TAK’ Twórczy Aktywni Kochający z Gliny w partnerstwie z zaprzyjaźnionymi fundacjami działającymi na terenie UE.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie

09.06.2015

13:27

Beata

Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Reguta. Tego dnia odbędzie się piknik rodzinno-edukacyjny oraz targi eduNGO.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zmiany w rozkładzie

05.06.2015

08:35

Andrzej

Od 14 czerwca do 31 sierpnia 2015 r. w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt