• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

CelestyNOWA szansa

13.12.200714:41

CCI Beata Przysowa

„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu”, tak mawiał 40 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan i miał w tym wiele racji. Idąc za jego opinią, również w polityce lokalnej powinniśmy skupiać się na efektach, które przekraczają okres jednej, czy nawet kilku kadencji.

Coraz lepiej widzę, że Gmina Celestynów posiada ogromny potencjał rozwojowy. Jest on zawarty zarówno w zdolnościach, pracowitości i energii mieszkańców, jak i walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych.

W obliczu epoki emigracji zarobkowej i obumierania społecznego dużych obszarów kraju, Celestynów jawi się jako miejsce, które swoim klimatem i bliskością stolicy Polski tworzy znakomitą alternatywę do stałego osiedlenia się.

 

W coraz szybszym tempie rozrastają się osiedla domów jednorodzinnych, a każdy dzień przynosi nam nowych mieszkańców. Tej tendencji sprzyja wiele czynników, które szczegółowo opisuję poniżej, jak również  dobre prognozy na przyszłość.

 

Komunikacja - dobra komunikację zapewnia linia kolejowa z licznymi przystankami obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Ta linia od lat była i jest elementem przyciągającym potencjalnych mieszkańców. Ponadto rozwijają się połączenia przy udziale prywatnych linii autobusowych.

 

S17 – modernizacja drogi krajowej numer 17 i przekształcenie jej w drogę szybkiego ruchu oraz perspektywa powstania węzła komunikacyjnego w okolicach wsi Jatne, spowoduje   znaczne skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Na ten moment, jeszcze nie mamy ostatecznych decyzji co do czasu realizacji inwestycji, jednakże w obliczu współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012  wraz z Ukrainą jest ona nieunikniona. Możemy być niemal pewni, że w przeciągu następnych lat ta droga powstanie.

 

Kanalizacja – jest to taki element infrastruktury, który powoduje nie tylko, ułatwienia życia mieszkańców ale także sprawia, że środowisko naturalne jest chronione. Dlatego też, inwestycja ta jest realizowana na terenie gminy Celestynów z dużym zaangażowaniem. W obecnym momencie realizowany jest etap IX w Celestynowie oraz XI etap w Pogorzeli Warszawskiej.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego – prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planami zagospodarowania przestrzennego są  zaawansowane. Jedynym hamulcem jest tutaj brak decyzji ze strony władz centralnych co do ostatecznego przebiegu  obwodnicy „Szosy Lubelskiej”. Dodatkowo w tym roku prowadzone są prace nad planem przestrzennego zagospodarowania osiedla „Leśna” w Pogorzeli Warszawskiej, gdzie w perspektywie może powstać duże osiedle mieszkaniowe.

 

Inwestycje- w mijającym roku oprócz kontynuacji budowy sieci kanalizacyjnej, która to inwestycja jest bardzo kapitałochłonnym przedsięwzięciem, realizowane są także mniejsze jednakże również ważne inwestycje, jak rozbudowa sieci wodociągowej (w szczególności we wsi Ponurzyca), remont Przedszkola w Starej Wsi, czy też bieżące remonty dróg, ustawianie tablic informacyjnych, remonty w jednostkach oświatowych, lub całkiem małe sprawy jak ustawienie lamp w różnych częściach gminy, uzupełnienie chodnika koło pawilonów GS, remont placu zabaw itp.

 

Plany na przyszłość – dużym przedsięwzięciem, na które jest spore zapotrzebowanie społeczne, to rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Celestynowie jak też wreszcie racjonalne i ostateczne zagospodarowanie prawie 4 hektarowego centrum Celestynowa. Realizując te duże i ważne przedsięwzięcia dla samego Celestynowa, należy także pamiętać o potrzebach inwestycyjnych ościennych wsi, zarówno tych bliskich, jak też położonych w większej odległości na obrzeżach gminy.

 

Możliwości rozwoju – potencjalnie gmina Celestynów ma bardzo duże szanse rozwoju drzemiące głównie w ilości terenów z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną, bez groźby naruszenia równowagi przyrodniczej i zachowania charakteru leśnego (ponad 60% lesistości gminy przy średniej krajowej 29%). Pespektywą są tutaj obszary takiej jak 9 hektarowy grunt położony obok Pol-Hotelu, gdzie w przyszłości mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe oraz tereny położone w pobliżu wsi Regut, gdzie po zakończeniu procesu scalania gruntów zdolności rozwojowe tej wsi położonej przy drodze krajowej Nr 50 wzrosną w znaczny sposób. Zainteresowanie Gminą Celestynów wzrasta, na co wskazują rosnące ceny ziemi i liczni chętni do osiedlania się właśnie tutaj. 

 

 

                                                                                               Stefan Traczyk

                                                                                       Wójt Gminy Celestynów

 

WÓJT GMINY CELESTYNÓW

 

ogłasza

 

KONKURS NA „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”

 

§ 1

KOORDYNATOR KONKURSU: Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk

 

§ 2

CEL KONKURSU:

Wyłonienie obywatela, który urodzi się lub też zamelduje się na terenie gminy Celestynów jako kolejny 11 111 obywatel tej gminy.

 

§ 3

UCZESTNICY KONKURSU:
1/ W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które od momentu ogłoszenia konkursu urodzą się lub zameldują się na terenie gminy Celestynów (w przypadku osób nieletnich, reprezentantem jest przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny).
2/ Z udziału w konkursie są wykluczeni członkowie jury wraz z rodzinami.

§ 4

ZASADY KONKURSU:

1/ Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zostanie zameldowana jako kolejny 11 111 obywatel gminy Celestynów.

2/ Pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich jak też członkowie jury, są zobligowani do momentu rozstrzygnięcia konkursu, do zachowania tajemnicy o ilości brakujących osób do pełnej liczby 11 111 obywateli.

3/ Konkurs będzie prowadzony w dniach od 26.11.2007 r. do momentu jego rozstrzygnięcia.

4/ Miejscem pracy i obrad jury jest Urząd Gminy Celestynów.

5/ Uczestnicy konkursu mogą się meldować osobiście lub tez za pośrednictwem uprawnionych przedstawicieli.

6/ Zwycięzca konkursu musi wyrazić zgodę na piśmie, na przetwarzanie swych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu wyłaniania zwycięzcy konkursu (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych – teks jednolity Dz.U. 2005 nr 108 poz. 909).

7/ Osoby, które nie spełnią warunków podanych w § 4 pkt. 6  będą automatycznie pomijane a zwycięzcą konkursu będzie kolejna osoba, która wyrazi taką zgodę.

 

§ 5

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1/ Komisja Konkursowa (jury) powołana przez Wójta wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora.

2/ Organizator nie przewiduje jakichkolwiek możliwości odwołania się od decyzji podjętych przez Komisję Konkursową.

3/ Wyniki konkursu zostaną przedstawione po jego rozstrzygnięciu na stronach internetowych Urzędu Gminy Celestynów, GOK oraz w prasie.

 

§ 6

NAGRODA:

1/ Nagrodą będzie tytuł „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”, statuetka oraz bon na zakupy w sklepach Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Celestynowie.

2/ Wartość bonu wynosić będzie 1 111 zł (słownie: jeden tysiąc sto jedenaście złotych).

 

 

                                                                                                           /-/ Stefan Traczyk

                                                                                                     Wójt Gminy Celestynów

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Newsletter:

Przeczytaj także:

Kolejny numer Celestynki już jest

27.11.2015

11:42

Andrzej

W tym miesiącu w Celestynce przeczytają Państwo o przyszłorocznych podatkach, budowie przedszkola w Celestynowie, Parku Innowacyjnym Unipress w Lasku z nowymi technologiami, a z cyklu Gminne miejscowości – o Dąbrówce i jej 600 tradycji. Nie zabrakło również relacji z gminnych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Będziemy mniej płacić za ścieki

26.11.2015

13:16

Andrzej

W dniu wczorajszym odbyła się sesja Rady Gminy Celestynów, na której podjęto m.in.  uchwałę w sprawie stawek za wodę i ścieki. Przygotowany przez wójta projekt uchwały przewidywał nie podnoszenie stawek za metr sześcienny wody i abonamentu za nią oraz znaczną obniżkę stawek za ścieki.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ruszyła budowa fundamentów przedszkola

25.11.2015

08:23

Andrzej

W poniedziałek, 23 listopada  samorządowcy oraz przedstawiciele wykonawcy wbiciem łopat oficjalnie zainaugurowali budowę nowego przedszkola w Celestynowie. Nie zabrakło również przedszkolaków z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Celestynowie, ich opiekunów oraz dyrekcji placówki.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzień Pracownika Socjalnego

23.11.2015

12:59

Andrzej

20 listopada Wójt Gminy Celestynów oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy Celestynów i parafii Celestynów,  współpracujących z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Celestynowie,  spotkali się na obchodach Dnia Pracownika Socjalnego oraz jubileuszu  25-lecia jego powstania.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Strażnica OSP Zabieżki z nowymi drzwiami

20.11.2015

20:01

Andrzej

W środę w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabieżkach wymieniono drzwi garażowe. Stare, pamiętające jeszcze Ochotniczą Straż Pożarną w Celestynowie, zastąpione zostały ocieplonymi.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Na budowie praca wre...

18.11.2015

14:10

Andrzej

 Na budowie długo wyczekiwanego przedszkola przy ulicy Szkolnej w Celestynowie trwają intensywne prace przygotowawcze.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie

17.11.2015

13:31

Andrzej

Posiedzenie Sesji Rady Gminy Celestynów odbędzie się w dniu 25 listopada 2015 roku (środa) o godzinie 16:30 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Celestynowie, ul. Wrzosowa 42.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Pogorzelska w przebudowie

17.11.2015

08:23

Andrzej

Rozpoczęła się przebudowa jednej z głównych dróg w Dąbrówce, ul. Pogorzelskiej na odcinku od ul. Cichej do ul. Spokojnej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Z młodej piersi się wyrwało...

12.11.2015

13:03

Andrzej

U stóp Wniebowziętej Najświętszej Marii Panny w kościele w Celestynowie nieletni żołnierze przypomnieli pieśnią i słowem historię odzyskania niepodległości.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wójt z radnymi obniżyli podatki!

10.11.2015

10:07

Andrzej

Propozycje wójta, by od 2016 roku podatki od środków transportu były niższe a wszystkie inne utrzymane na dotychczasowym poziomie, radni na sesji 28 października przyjęli zdecydowaną większością głosów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

A jednak! Rusza budowa przedszkola w Celestynowie!

06.11.2015

16:04

Andrzej

To przedszkole miało być zbudowane już kilka lat temu. Wiele było obietnic, które nie były realizowane. Rodzice maluchów już nie wierzyli, że nowe przedszkole w ogóle powstanie. Na wniosek wójta, nowa rada gminy na rok 2015 jednogłośnie przyjęła to zadanie do realizacji.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Celestynowski łącznik

05.11.2015

10:11

Andrzej

Tak, jak już informowaliśmy podpisano umowę na wybudowanie łącznika pomiędzy nowo powstającą salą gimnastyczną, a budynkiem gimnazjum w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

e-Celestynka

05.11.2015

09:00

Andrzej

Zachęcamy Państwa do lektury październikowego numeru „Celestynki”, w którym przedstawiamy historię celestynowskiego hufca harcerskiego, świętujemy 100-letnie urodziny jednej z mieszkanek gminy oraz prezentujemy inwestycje gminne zakończone, trwające oraz inwestycje, które niebawem się rozpoczną. Życzymy miłej lektury!

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

97. Rocznica odzyskania niepodległości

04.11.2015

13:53

Andrzej


W dniu 11 listopada w Kościele Parafialnym w Celestynowie odbędzie się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez nasz kraj.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyniki Wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2015 w Celestynowie

02.11.2015

10:08

Andrzej

Dzień 25 października 2015 r. był dniem bardzo intensywnym dla mieszkańców naszej Gminy, gdyż całymi rodzinami przybywali do lokalów wyborczych aby wykonać swój obywatelski obowiązek.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Konkurs - do 31 grudnia 2015 roku

30.11.2015

13:46

Andrzej

Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych po raz kolejny ogłosił konkurs POLSKIE BAJANIE czyli II edycja międzynarodowego konkursu BAJKA I LEGENDA ŚWIATA W ŻYCIE NAM SIĘ WPLATA.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Świąteczna Karta wybrana

27.11.2015

15:10

Andrzej

 

Na ogłoszony w październiku przez Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie konkurs na KARTĘ ŚWIĄTECZNĄ wpłynęło około 300 prac.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenie

26.11.2015

16:50

Andrzej

Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014, poz. 1118 z późn. zm.) podaję do publicznej wiadomości ofertę Stowarzyszenia „Koprówka” na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bajkowa niedziela z Mikołajem

25.11.2015

10:13

Andrzej

Na Mikołajki Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie przy współpracy z 16 Celestynowską Drużyną Harcerską ŻÓŁTE STOPY przygotował dla mieszkańców niezwykłe atrakcje.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Rowerowa akcja bezpieczeństwa zakończona

20.11.2015

15:34

Andrzej

 

 

W październiku Urząd Gminy Celestynów ogłosił akcję wśród rowerzystów dotyczącą bezpieczeństwa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wieczór autorski i zabawa andrzejkowa

18.11.2015

10:57

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury w ramach projektu SENIORZY Z INICJATYWĄ zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem połączone z zabawą andrzejkową.

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim

17.11.2015

09:41

Andrzej

 

Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie, Biblioteka Publiczna w Celestynowie oraz szkoły podstawowe w Podbieli, Regucie, Celestynowie, Ostrowie i Starej Wsi, wspólnie przygotowali cykl spotkań dla dzieci z Andrzejem Markiem Grabowskim.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Lekcja patriotyzmu

13.11.2015

12:45

Andrzej

 

Rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości była doskonałą okazją do zapoznania najmłodszych z wartościami patriotycznymi.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Informacja dla mieszkańców Zabieżek

12.11.2015

14:38

Andrzej

Wójt Gminy Celestynów zgodnie z §10 ust. 3 Statutu Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we Wsi Zabieżki informuję, że w dniu 29.11.2015 r. o godzinie 16:00 w Zabieżkach w budynku remizy OSP odbędzie się nadzwyczajne zebranie członków Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Zabieżki.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Program patriotyczny dla przedszkolaków

04.11.2015

13:45

Andrzej

 

 

97 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości jest odpowiednią chwilą, aby     u najmłodszych naszych mieszkańców kształtować prawidłowe postawy społeczne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Drewniana rzeźba ludowa

04.11.2015

13:34

Andrzej

 

9 listopada (poniedziałek) 2015 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Celestynowie odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby ludowej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Przerwa w dostawie energii

03.11.2015

14:14

Andrzej

PGE Dystrybucja S.A. uprzejmie informuje, że 4 listopada br. w godzinach 8:00-18:00  w m. Celestynów nastąpi przerwa w dostawie energii.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt