• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

CelestyNOWA szansa

13.12.200714:41

CCI Beata Przysowa

„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, a nie o następnym pokoleniu”, tak mawiał 40 Prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan i miał w tym wiele racji. Idąc za jego opinią, również w polityce lokalnej powinniśmy skupiać się na efektach, które przekraczają okres jednej, czy nawet kilku kadencji.

Coraz lepiej widzę, że Gmina Celestynów posiada ogromny potencjał rozwojowy. Jest on zawarty zarówno w zdolnościach, pracowitości i energii mieszkańców, jak i walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych.

W obliczu epoki emigracji zarobkowej i obumierania społecznego dużych obszarów kraju, Celestynów jawi się jako miejsce, które swoim klimatem i bliskością stolicy Polski tworzy znakomitą alternatywę do stałego osiedlenia się.

 

W coraz szybszym tempie rozrastają się osiedla domów jednorodzinnych, a każdy dzień przynosi nam nowych mieszkańców. Tej tendencji sprzyja wiele czynników, które szczegółowo opisuję poniżej, jak również  dobre prognozy na przyszłość.

 

Komunikacja - dobra komunikację zapewnia linia kolejowa z licznymi przystankami obsługiwana przez Koleje Mazowieckie. Ta linia od lat była i jest elementem przyciągającym potencjalnych mieszkańców. Ponadto rozwijają się połączenia przy udziale prywatnych linii autobusowych.

 

S17 – modernizacja drogi krajowej numer 17 i przekształcenie jej w drogę szybkiego ruchu oraz perspektywa powstania węzła komunikacyjnego w okolicach wsi Jatne, spowoduje   znaczne skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Na ten moment, jeszcze nie mamy ostatecznych decyzji co do czasu realizacji inwestycji, jednakże w obliczu współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012  wraz z Ukrainą jest ona nieunikniona. Możemy być niemal pewni, że w przeciągu następnych lat ta droga powstanie.

 

Kanalizacja – jest to taki element infrastruktury, który powoduje nie tylko, ułatwienia życia mieszkańców ale także sprawia, że środowisko naturalne jest chronione. Dlatego też, inwestycja ta jest realizowana na terenie gminy Celestynów z dużym zaangażowaniem. W obecnym momencie realizowany jest etap IX w Celestynowie oraz XI etap w Pogorzeli Warszawskiej.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego – prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i planami zagospodarowania przestrzennego są  zaawansowane. Jedynym hamulcem jest tutaj brak decyzji ze strony władz centralnych co do ostatecznego przebiegu  obwodnicy „Szosy Lubelskiej”. Dodatkowo w tym roku prowadzone są prace nad planem przestrzennego zagospodarowania osiedla „Leśna” w Pogorzeli Warszawskiej, gdzie w perspektywie może powstać duże osiedle mieszkaniowe.

 

Inwestycje- w mijającym roku oprócz kontynuacji budowy sieci kanalizacyjnej, która to inwestycja jest bardzo kapitałochłonnym przedsięwzięciem, realizowane są także mniejsze jednakże również ważne inwestycje, jak rozbudowa sieci wodociągowej (w szczególności we wsi Ponurzyca), remont Przedszkola w Starej Wsi, czy też bieżące remonty dróg, ustawianie tablic informacyjnych, remonty w jednostkach oświatowych, lub całkiem małe sprawy jak ustawienie lamp w różnych częściach gminy, uzupełnienie chodnika koło pawilonów GS, remont placu zabaw itp.

 

Plany na przyszłość – dużym przedsięwzięciem, na które jest spore zapotrzebowanie społeczne, to rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Celestynowie jak też wreszcie racjonalne i ostateczne zagospodarowanie prawie 4 hektarowego centrum Celestynowa. Realizując te duże i ważne przedsięwzięcia dla samego Celestynowa, należy także pamiętać o potrzebach inwestycyjnych ościennych wsi, zarówno tych bliskich, jak też położonych w większej odległości na obrzeżach gminy.

 

Możliwości rozwoju – potencjalnie gmina Celestynów ma bardzo duże szanse rozwoju drzemiące głównie w ilości terenów z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną, bez groźby naruszenia równowagi przyrodniczej i zachowania charakteru leśnego (ponad 60% lesistości gminy przy średniej krajowej 29%). Pespektywą są tutaj obszary takiej jak 9 hektarowy grunt położony obok Pol-Hotelu, gdzie w przyszłości mogłoby powstać osiedle mieszkaniowe oraz tereny położone w pobliżu wsi Regut, gdzie po zakończeniu procesu scalania gruntów zdolności rozwojowe tej wsi położonej przy drodze krajowej Nr 50 wzrosną w znaczny sposób. Zainteresowanie Gminą Celestynów wzrasta, na co wskazują rosnące ceny ziemi i liczni chętni do osiedlania się właśnie tutaj. 

 

 

                                                                                               Stefan Traczyk

                                                                                       Wójt Gminy Celestynów

 

WÓJT GMINY CELESTYNÓW

 

ogłasza

 

KONKURS NA „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”

 

§ 1

KOORDYNATOR KONKURSU: Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk

 

§ 2

CEL KONKURSU:

Wyłonienie obywatela, który urodzi się lub też zamelduje się na terenie gminy Celestynów jako kolejny 11 111 obywatel tej gminy.

 

§ 3

UCZESTNICY KONKURSU:
1/ W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które od momentu ogłoszenia konkursu urodzą się lub zameldują się na terenie gminy Celestynów (w przypadku osób nieletnich, reprezentantem jest przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny).
2/ Z udziału w konkursie są wykluczeni członkowie jury wraz z rodzinami.

§ 4

ZASADY KONKURSU:

1/ Zwycięzcą konkursu będzie osoba, która zostanie zameldowana jako kolejny 11 111 obywatel gminy Celestynów.

2/ Pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich jak też członkowie jury, są zobligowani do momentu rozstrzygnięcia konkursu, do zachowania tajemnicy o ilości brakujących osób do pełnej liczby 11 111 obywateli.

3/ Konkurs będzie prowadzony w dniach od 26.11.2007 r. do momentu jego rozstrzygnięcia.

4/ Miejscem pracy i obrad jury jest Urząd Gminy Celestynów.

5/ Uczestnicy konkursu mogą się meldować osobiście lub tez za pośrednictwem uprawnionych przedstawicieli.

6/ Zwycięzca konkursu musi wyrazić zgodę na piśmie, na przetwarzanie swych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu wyłaniania zwycięzcy konkursu (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych – teks jednolity Dz.U. 2005 nr 108 poz. 909).

7/ Osoby, które nie spełnią warunków podanych w § 4 pkt. 6  będą automatycznie pomijane a zwycięzcą konkursu będzie kolejna osoba, która wyrazi taką zgodę.

 

§ 5

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1/ Komisja Konkursowa (jury) powołana przez Wójta wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora.

2/ Organizator nie przewiduje jakichkolwiek możliwości odwołania się od decyzji podjętych przez Komisję Konkursową.

3/ Wyniki konkursu zostaną przedstawione po jego rozstrzygnięciu na stronach internetowych Urzędu Gminy Celestynów, GOK oraz w prasie.

 

§ 6

NAGRODA:

1/ Nagrodą będzie tytuł „Jedynkowego Obywatela Gminy Celestynów”, statuetka oraz bon na zakupy w sklepach Spółdzielni Produkcyjno – Handlowej w Celestynowie.

2/ Wartość bonu wynosić będzie 1 111 zł (słownie: jeden tysiąc sto jedenaście złotych).

 

 

                                                                                                           /-/ Stefan Traczyk

                                                                                                     Wójt Gminy Celestynów

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Newsletter:

Przeczytaj także:

Rusza wycinka lasu w Dąbrówce

18.01.2017

13:04

Andrzej

Nadleśnictwo Celestynów informuje o  rozpoczynającej się od przyszłego tygodnia  wycince lasu przy drodze powiatowej w Dąbrówce w obrębie ulic Myśliwska – Cicha.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Hala puchnie w szwach

16.01.2017

15:59

Andrzej

Nowo otwarta hala sportowa w Celestynowie w stu procentach spełnia swoją rolę. W pierwszym tygodniu funkcjonowania ćwiczyło w niej ponad 2000 osób: uczniów, zawodników z gminnych klubów i osób dorosłych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie

16.01.2017

15:58

Andrzej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej odbędzie się w dniu 19 stycznia 2017 roku (czwartek) o godzinie 15:00 w Urzędzie Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie

16.01.2017

15:57

Andrzej

Posiedzenie Komisji Oświaty Kultury i Sportu odbędzie się w dniu 18 stycznia 2017 roku (środa) o godzinie 16:30 w Urzędzie Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zbierali dla WOŚP

16.01.2017

11:19

Andrzej

58 wolontariuszy zbierało w Celestynowie 15 stycznia datki na sprzęt medyczny, który fundacja Jerzego Owsiaka zakupi dla szpitali.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dzisiaj nastąpiło przekazanie

12.01.2017

15:43

Andrzej

 

Gmina dla 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Trzej Królowie w Celestynowie

09.01.2017

16:35

Andrzej

Siarczysty mróz nie stał się przeszkodą dla mieszkańców, którzy 6 stycznia podążali z radością i śpiewem ulicami Celestynowa prowadzeni przez Trzech Króli. Szli z darami serca, silnymi postanowieniami i nadzieją spełnienia intencji do nowo narodzonego Dzieciątka Jezus.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie

05.01.2017

10:33

Andrzej

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie

05.01.2017

10:07

Andrzej

Zawiadomienie o Nadzwyczajnej Sesji, która odbędzie się w dniu 5 stycznia 2017 roku (czwartek) o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie

05.01.2017

09:54

Andrzej

Łączone posiedze Komisji odbędzie się w dniu 5 stycznia 2017 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w Urzędzie Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Powitaliśmy rok 2017

02.01.2017

10:26

Andrzej

Po raz pierwszy mieszkańcy gminy Celestynów witali Nowy Rok przed urzędem gminy, nie w Sylwestra, a 1 stycznia. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Przyszli bowiem liczniej i, co najważniejsze z dziećmi, które obdarowane przez panie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu balonami i piszczałkami: radowały się, skakały, tańczyły – witając w ten sposób rozpoczęty Nowy Rok.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Specjalistyczny sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych przekazany

28.12.2016

14:31

Andrzej

 

Wspólne działania są opłacalne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

W tym numerze o …

27.12.2016

13:34

Andrzej

otwarciu Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół, oddaniu do użytku nowej ulicy o nazwie: Prof. Hilarego Koprowskiego, łączącej ul. Św. Kazimierza z ul. Wrzosową wraz z wieloma miejscami parkingowymi, zamknięciu stanu surowego budowanego przedszkola samorządowego i …

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Powitanie Nowego Roku

23.12.2016

12:14

Andrzej

W niedzielę 1 stycznia 2017 roku na placu przed Urzędem Gminy w Celestynowie powitamy Nowy Rok.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Świąteczne życzenia

22.12.2016

12:55

Andrzej

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Zalecenia dla ludności przy zanieczyszczonym powietrzu

19.01.2017

16:26

Andrzej

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie w związku z utrzymywaniem się wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza na obszarze województwa mazowieckiego prosi stosować się do poniższych zaleceń.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na wernisaż

18.01.2017

08:46

Andrzej

Uczestnicy warsztatów malarskich dla dorosłych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Celestynowie pod kierunkiem instruktora pani Moniki Grajdy-Widulińskiej zapraszają na wernisaż, który odbędzie się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na szkolenia

16.01.2017

14:27

Andrzej

MAZOWIECKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO ODDZIAŁ SIEDLCE POWIATOWY ZESPÓŁ DORADZTWA ROLNICZEGO w OTWOCKU zapraszają 24 stycznia 2017 (wtorek) r. godz. 10.00 na szkolenia.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Łączenie pokoleń

13.01.2017

13:05

Andrzej

Zapraszamy Babcie i Dziadków razem z wnukami

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uproszczone zasady usuwania drzew i krzewów

12.01.2017

13:17

Andrzej

Urząd Gminy w Celestynowie informuje, że wraz ze znowelizowaną ustawą o ochronie przyrody (Dz.U. Z 2016 r. poz. 2134) z początkiem 2017 r. uproszczone zostały zasady usuwania drzew i krzewów z terenu nieruchomości.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Opady śniegu

03.01.2017

15:20

Andrzej

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie informuje o prognozowanych na obszarze województwa mazowieckiego opadach śniegu przez najbliższe godziny.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uwaga - ptasia grypa

29.12.2016

10:48

Andrzej

Główny Lekarz Weterynarii informuje hodowców drobiu o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Daniak, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konsultacje

28.12.2016

09:33

Andrzej

Konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia regulaminu otwartego konkursu ofert dla niepublicznych przedszkoli, niepublicznych szkół podstawowych, w których zorganizowano oddział przedszkolny oraz niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz określenia kryteriów wyboru ofert.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Konkurs na Korowód Kolędowy

21.12.2016

14:20

Andrzej

Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura serdecznie zaprasza na VI edycję Konkursu na Korowód Kolędowy, który odbędzie się 20 stycznia 2017r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Sprawozdanie z konsultacji

21.12.2016

14:14

Andrzej

Sprawozdanie z konsultacji projektu „Programu współpracy Gminy Celestynów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Sprawozdanie z konsultacji

21.12.2016

14:11

Andrzej

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych i nagród dla osób fizycznych i trenerów oraz nagród pieniężnych dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt