• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
P1390193.jpg

Występ chóru z Białorusi „Głos Duszy”

Dodano: 2019-06-05

W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert chóru „Głos Duszy” z Mińska, uczestnika Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong 2019 w Otwocku i jednego z trzech laureatów ubiegłorocznej edycji tego festiwalu. Występ chóru odbędzie się po mszy św. o godz. 12:00.


W repertuarze chóru można odnaleźć utwory takich kompozytorów jak: Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Friedrich Georg Hendel, Jan Sebastian Bach, jak również dzieła współczesnych kompozytorów Białorusi, Ukrainy, Rosji, Bułgarii, Polski, Łotwy i innych.


Chór „Głos Duszy” z Mińska na Białorusi ma już 30 letnią tradycję. Został założony przy kościele św. Szymona i św. Heleny w Mińsku. Dyrygentem chóru jest Tatjana Gażewska, docent wydziału sztuki wokalnej i chóralnej Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego Kultury i Sztuki.


Chór występuje na uroczystościach religijnych oraz lokalnych i państwowych. Aktywnie uczestniczy w koncertach, międzynarodowych konkursach i festiwalach, zdobywając wyróżnienia, głównie miejsca. Ma status chóru profesjonalnego mimo, że większość z jego uczestników nie ma wykształcenia muzycznego.


Koncert będzie miał miejsce w Parafii Wniebowzięcia NBP Celestynów, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2


Występ chóru na terenie Gminy Celestynów realizowany jest w ramach Echa Sacrosongu.


Serdecznie zapraszamy!

Informacje na temat Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong 2019 w Otwocku można znaleźć na stronie festiwalu

zdjęcie źródło:www.sacrosongdwp.pl

← Strona główna
unipress
krus
mpk
dziennik ustaw